sobota, 5 grudnia 2015

Praktyka czyni mistrza

Długo nic nie było, ale już jest ;)
Na studiach magisterskich jest dość dużo zajęć, gdzie można się wykazać! Osobiście lubię takie zajęcia, bo mogę wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. 

Makro i mikrohodowle
Wykonywanie preparatu mikroskopowego
z grzyba potencjalnie chorobotwórczego
w celu jego identyfikacji 
Mikrobiologia środowiska
Ocena struktury gleby

piątek, 7 sierpnia 2015

Wykształcenie cd.

Od października jestem studentką studiów magisterskich!
Specjalność - biotechnologia przemysłowa 
Podsumowując czeka mnie jeszcze 2 lata zdobywania wiedzy i umiejętności, które mam zamiar wykorzystać w przyszłości.




środa, 15 lipca 2015

Z cyklu wykształcenie...



Informacje z suplementu do dyplomu:
1. Określenie uzyskanego wykształcenia (tytuł zawodowy): licencjat
2. Kierunek studiów i specjalność oraz profil kształcenia: Biotechnologia,                                         Specjalność Biotechnologia, profil ogólnoakademicki  
3. Poziom posiadanego wykształcenia: Pierwszego stopnia
4. Czas trwania studiów według programu: 3-lata (6 semestrów)
5. Forma studiów: Stacjonarne 
6. Dodatkowe informacje: Zajęcia były realizowane na wydziale, który posiada wyróżniającą      ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej  
7. Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe: Absolwent posiada wiedzę z zakresu biologii eksperymentalnej oraz biologicznych i technologicznych aspektów biotechnologii. Potrafi definiować i charakteryzować procesy biochemiczne i fizjologiczne na poziomie molekularnym i komórkowym w odniesieniu do roślin, zwierząt i człowieka. Zna możliwości wykorzystania materiału biologicznego w biotechnologii. Potrafi stosować metody biologii i diagnostyki molekularnej. W szerokim zakresie rozumie i potrafi wykorzystywać techniczne i technologiczne aspekty biotechnologii. Posiada umiejętność projektowania bioprocesów i bioproduktów. Jest przygotowany do podjęcia pracy w przemyśle biotechnologicznym i przemysłach pokrewnych, w laboratoriach wykorzystujących materiał biologiczny.

wtorek, 23 czerwca 2015

Akcja pszczoły!

Hotel w całej okazałości
fot. S.Czachorowski



Pszczoły są bardzo ważnym elementem ekosystemu. Za ich sprawą plon wydaje 70% roślin uprawnych. Szacuje się, że w ciągu ostatnich kilku lat liczba pszczół zmniejszyła się o 30%.

Są ludzie, którym nie jest to obojętne i do takich należy prof. Stanisław Czachorowski, który razem z innymi zorganizował akcję: Budowa hoteli dla pszczół w Kortowie.  Mimo, że studiuje biotechnologię a nie budownictwo ;) przyłączyłam się do tego projektu. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu powstał kolejny hotel, siedlisko dla pszczół.

Wyrabiając glinę
fot. S.Czachorowski




Wzajemne gratulacje :)
fot. S.Czachorowski



wtorek, 21 kwietnia 2015

Moje pierwsze kroki w prowadzeniu hodowli in vitro

Świeżo wykonane pasażowanie 

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski dla studentów III roku biotechnologii ma do zaoferowania przedmiot: Hodowle komórek i tkanek in vitro. Nie ukrywam, że od samego początku zajęcia te wzbudziły we mnie ogromną ciekawość. W laboratorium student wszystko robił sam (oczywiście po wcześniejszym wyjaśnieniu prowadzącego) od początku do końca, innymi słowy komora laminarna była cała dla niego :)
Storczyk to bylina, którą bardzo lubię. Jakie było moje zdziwienie, kiedy właśnie tą roślinę ujrzałam w pracowni. Z uśmiechem na twarzy zabrałam się do pasażowania kultury.
Hodowle komórek i tkanek in vitro mogą i prowadzą do dobrych rzeczy. Jednak już jako studentka zauważam, że oprócz efektów pozytywnych istnieją również negatywne. Wszystko wymaga rozważnego myślenia.

środa, 1 kwietnia 2015

Witajcie

Jestem studentką III roku biotechnologii na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Studiowanie sprawia mi przyjemność, ponieważ kierunek ten pozwala mi na praktyczne, a nie tylko teoretyczne zdobywanie wiedzy. Obecnie większość czasu zajmuje mi pisanie pracy licencjackiej, ale to nie przeszkadza mi angażować się w inne ciekawe zajęcia.

Dzięki temu e - portfolio poznacie bliżej moją osobę. Oprócz zawartych w nim informacji o mnie, będę próbować dzielić się z Wami spostrzeżeniami dotyczącymi studiów (i nie tylko) oczami zwykłej studentki biotechnologii.